Kilka najpopularniejszych stron internetowych dotyczących rezerwacji online.

Numer 1 odwiedzanych stron to TripAdvisor z 588,8mln odwiedzających. Nie jest to niespodzianka. TripAdvisor oferuje ponad 660mln recenzji o obiektach noclegowych, restauracjach i zajęciach na całym świecie.

Chociaż wiele osób odwiedza TripAdvisor tylko po to, by przeczytać recenzje, strona oferuje również możliwość porównania cen hoteli na wielu różnych stronach rezerwacyjnych. Eksperymentują oni również z rezerwacjami bezpośrednio w TripAdvisor.

  1. Booking.com

Drugą najczęściej odwiedzaną stroną jest Booking.com. To internetowe biuro podróży (OTA) z siedzibą w Amsterdamie w sierpniu 2018 roku odwiedziło 563,3 mln osób. Zaledwie 25,5 miliona odwiedzających zabrakło do TripAdvisor. Większość odwiedzających odwiedza Booking.com, aby zarezerwować swoje zakwaterowanie. Tradycyjnie skupiając się bardziej na hotelach, zaczęli też dodawać miliony nietradycyjnych miejsc noclegowych. Obecnie na stronie znajduje się ponad 27 milionów miejsc noclegowych, z czego ponad 5 milionów to miejsca nie-hotelowe.

  1. Airbnb

Trzeci punkt należy do Airbnb. Dzięki tej szybko rozwijającej się firmie, podróżni nie muszą już ograniczać swoich możliwości do tradycyjnych hoteli. Teraz możemy odnaleźć się w lokalnej kulturze, zatrzymując się u kogoś w domu. Airbnb otrzymuje nieco więcej niż 1/3 wizyt na Booking.com, ale to może się szybko zmienić.  Mimo, że wciąż nie są one zbliżone do liczby ofert na Booking.com, to jednak wciąż dodają miejsca noclegowe w szybkim tempie. Nie należy też zapominać, że rozwijają się one w kierunku nowych usług, takich jak lokalne doświadczenia.

  1. Trivago

Trivago to niemiecka meta-wyszukiwarka, która porównuje ceny hoteli z ponad 400 stron internetowych, na których dokonuje się rezerwacji w ponad 1,8mln hoteli. Obejmują one ponad 1,8 mln hoteli, ale nie jest to nawet zbliżone do 27 mln ofert Booking.com. Oznacza to, że na stronie Booking.com można znaleźć jeszcze wiele innych obiektów noclegowych, które nie są wymienione na Trivago.

  1. Skyscanner

Skyscanner jest de facto standardem umożliwiającym porównywanie cen lotów w Europie. Jest to świetne narzędzie do wyszukiwania lotów i porównywania cen z prawie wszystkich linii lotniczych. Szczególnie pomocny jest ich interfejs wyszukiwania, który pozwala na przeglądanie cen za cały miesiąc.

  1. Kajak

Ta meta-wyszukiwarka początkowo działała jako narzędzie do porównywania lotów, ale powoli zaczęła się przenosić do hoteli. Poza hotelami, prezentuje on również szeroką gamę innych produktów turystycznych, takich jak rejsy wycieczkowe i rzeczy do zrobienia.

Poprzedni post Czym jest system rezerwacji online?
Następny post Czy historia przeglądania ma wpływ na cenę biletu lotniczego, lub hotelu?

Jeden komentarz w temacie “Kilka najpopularniejszych stron internetowych dotyczących rezerwacji online.

Dodaj komentarz

Social profiles