RPA – co warto zobaczyć w tym kraju?

RPA to atrakcyjny cel wycieczki dla każdego, kto kocha egzotyczne podróże, dziką przyrodę oraz zabytki, dzięki którym można w prosty i ciekawy zarazem sposób poszerzyć swą wiedzę na temat historii. Co warto zobaczyć w tym kraju? Jakie atrakcje zasługują tutaj na szczególne wyróżnienie?

RPA to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów w Afryce, na terenie którego nikomu z nas nuda nie grozi

Dzika przyroda, nowoczesne miasta oraz osady, w których można poszerzać wiedzę na temat kultury Afryki – oto główne powody, dla których warto odwiedzić ten kraj. Zachwyt wzbudzają Góry Smocze oraz malownicze wybrzeże Oceanu Indyjskiego, pięknie prezentuje się też Przylądek Igielny. Miłośników dzikiej przyrody oczaruje tu Park Narodowy Krugera – najstarszy park narodowy na terenie Afryki. Wycieczki po jego terenie dla każdego z nas mogą się stać wyjątkową okazją do podziwiania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Słonie, lwy, bawoły – wszystko to sprawia, że pobyt na terenie tego parku na długo zapisuje się w pamięci wszystkich zaglądających na jego teren gości.

Turystycznym hitem, dzięki któremu RPA staje się coraz chętniej wybieralnym kierunkiem egzotycznych podróży, jest Przylądek Dobrej Nadziei, uznawany za jedno z najpiękniejszych miejsc na kontynencie afrykańskim. Zachwyca tu m. in. Kapsztad z Górą Stołową, z której roztacza się wspaniały widok na okolicę. To wyjątkowy skrawek świata, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas. Dla miłośników najnowszej historii, nie lada gratką może się z kolei okazać wycieczka na wyspę Robben, wykorzystywana niegdyś jako więzienie (m. in. dla Nelsona Mandeli).

źródło: https://www.nakoncuswiata.pl/ – podróże, turystyka, atrakcje

kijow Poprzedni post Ruś Kijowska
zel Następny post Jak prawidłowo używać żeli energetycznych?
Social profiles