Na czym polega first minute i last minute?

Kiedy za oknami pada śnieg i trzaska mróz, dla wielu osób to sygnał, że czas zacząć rozglądać się za letnimi wakacjami.

Wakacje z biura wakacyjnego

Oferty turystyczne dostępne w biurach podróży pojawiają się niekiedy z większym niż półrocznym wyprzedzeniem i czasami warto przyjrzeć im się właśnie wtedy. Jest to sytuacja dogodna dla osób, które ze względu na charakter prac, muszą zaplanować swój urlop na konkretny termin. Wówczas, oczekiwanie na ofertę last minute wymaga stalowych nerwów i skłonności do ryzyka. Może się przecież okazać, że na zaplanowany przez nas okres nie zostanie żadna interesująca nas oferta wakacyjna i pozostaną nam wakacje na działce pod gruszą.

Jeśli zatem nie chcemy tak ryzykować i letnie szaleństwo lub odpoczynek z rodziną ma być dla nas pewny, warto rozejrzeć się za tak zwanymi ofertami first minute. Jednak istnieje też opcja wakacji w Polsce. A wiele miast ma świetną ofertę turystyczną. Wymienić tutaj można chociażby najpopularniejsze atrakcje turystyczne w Jastrzębiu-Zdroju, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Oferta biur podróży

Biura podróży oferują takie wyjazdy, ponieważ jest to dla nich łatwy sposób na zebranie gotówki. Muszą przecież wpłacić należne zaliczki, zarezerwować czartery, opłacić kampanie reklamowe itd. Pierwsze osoby, skuszone atrakcyjną, promocyjną ofertą są więc dla nich źródłem potrzebnej gotówki. Warto z tego skorzystać. Jeśli jednak lubimy ryzyko i ewentualne przesunięcie urlopu o kilka dni w przód lub w tył nie stanowi problemu, warto zacisnąć zęby i kiedy przyjaciele i znajomi chwalą się wybranymi kierunkami wakacyjnymi, nie ulec pokusie i wyczekać do ostatniej chwili.

Profesjonalne biura podróży mogą nas wówczas zaskoczyć naprawdę okazyjnymi cenami wyjazdów. Wynika to z faktu, że biuro poniosło już pewne koszty organizacji wycieczki. Zależy mu więc na tym, żeby kilka dni przed wyjazdem pozyskać ostatnich klientów, którzy zapłacą choćby za swój przelot i noclegi. Wówczas biuro nie zarobi, ale również przynajmniej nie straci zainwestowanej gotówki. My tymczasem odbędziemy podróż naszych marzeń nawet za połowę pierwotnej ceny.

Poprzedni post Czy historia przeglądania ma wpływ na cenę biletu lotniczego, lub hotelu?
morsy Następny post Wakacje nad morzem, czyli idealna okazja do nauki morsowania
Social profiles