Jak prawidłowo używać żeli energetycznych?

zel

Uprawiasz jakąś dyscyplinę sportową? Podchodzisz do tego na poważnie i dlatego nieraz twoje niby zwykłe treningi potrafią przeciągać się nawet do kilku, a czasem i kilkunastu godzin? W takich sytuacjach żele energetyczne okażą się dla ciebie absolutnie niezbędne. Jeżeli więc już zdążyłeś je kupić, naucz się prawidłowo ich używać. Musisz zapoznać się z ich dawkowaniem, ale także i spróbować je na sobie przetestować, aby móc ocenić, czy twój organizm dobrze je toleruje.

Jako że żele w większości przypadków i zdecydowanie najczęściej są używane przez biegaczy, zobaczmy sobie, jak należy je dawkować w kontekście dłuższych biegów. Załóżmy, że masz zamiar wystartować w maratonie albo planujesz samodzielne pokonanie podobnego dystansu. W takim przypadku twój bieg potrwa kilka godzin, a zatem spożyty przed nim posiłek na pewno nie wystarczy ci na cały czas trwania aktywności. Po żel energetyczny możesz więc sięgnąć podczas biegu. Gdy już zaczniesz odczuwać wyraźne spadki sił, przyjmuj jedną saszetkę energetyzującego produktu na każdą godzinę biegu. Możesz też podzielić ją sobie na dwie mniejsze porcje. Wielu biegaczy tak właśnie robi, aby uniknąć nadmiernego obciążenia żołądka.

Ciekawe informacje sportowe przeczytasz też na https://bytominfo.pl.

Jeżeli swój nowy żel energetyczny chciałbyś zabrać ze sobą na zawody, pamiętaj, aby koniecznie przetestować go jeszcze przed tym ważnym wydarzeniem. Nigdy nie przyjmuje na zawodach niesprawdzonych wcześniej produktów. Nie wiesz przecież, jak konkretnie zadziałają one na twój organizm, a to działanie niestety nie zawsze jest pozytywne. Musisz również sprawdzić, czy formuła żelu energetycznego w ogóle ci pasuje. Powinieneś też przetestować różne warianty smakowe produktu, by wybrać ten, który będzie ci najbardziej smakować. Niektórzy niestety w ogóle nie przepadają za tego rodzaju wyrobami. Jeżeli więc należysz do tej grupy osób, postaw na żele energetyczne o neutralnym smaku. Są one na tyle uniwersalne, że praktycznie ich nie wyczujesz, więc spokojnie będziesz mógł je spożyć.

Poprzedni post RPA – co warto zobaczyć w tym kraju?
Freediving Następny post Freediving – sport testujący granice naszych możliwości
Social profiles