Gdzie na wakacje? A może last minute?

wakacje

Spora grupa ludzi decyduje się wyjechać na urlop podczas letnich miesięcy. Nie każdy jednak wykupuje wycieczkę lub wielodniowy wyjazd na kilka miesięcy przed wakacjami, korzystając z tzw. ofert first minute, które bywają bardzo atrakcyjne cenowo. Dlaczego? Przeważnie chodzi o obawę, że w międzyczasie wydarzy się coś, co spowoduje konieczność odwołania wyjazdu. A nie zawsze można odzyskać całą wpłaconą na wakacje kwotę. Dlatego są osoby, które preferują oferty last minute.

Oferty last minute – co to jest?

Oferty last minute to nic innego, jak wycieczki, których dane biuro nie sprzedało niemal do ostatniej chwili. Chcąc podjąć próbę ich sprzedaży, biura podróży obniżają ceny takich propozycji nawet o kilkadziesiąt procent. Pierwsze oferty last minute pojawiają się już w maju.

Dla kogo oferty last minute?

Decydują się na nie przede wszystkim osoby, które nie zdecydowały się wcześniej, dokąd chcą pojechać, nie lubią planować wyjazdów na pół roku lub dłużej przed datą wyjazdu lub którym urlop wypadł niespodziewanie wcześniej i dowiadują się o nim dosłownie na kilka dni przed jego rozpoczęciem. To również opcja najodpowiedniejsza dla osób, które umieją szybko podejmować decyzje i – często – przekonać do nich najbliższych.

Oferty last minute – zalety i wady

Jeśli ktoś wciąż nie wie, czy warto skorzystać z ofert last minute, powinien znać wady i zalety takiego rozwiązania.

Wady  ofert last minute

Korzystając z takiej opcji, niestety nie ma się pewności, że znajdzie się taki kierunek wyjazdu, który najbardziej by pasował danej osobie czy rodzinie. Także osoby żądne wielkiej przygody nie pojadą z takiej oferty w miejsca, gdzie trzeba mieć np. konkretne szczepienia zdrowotne. Takie wyjazdy trzeba niestety zaplanować odpowiednio wcześnie, aby wszystko załatwić na czas.

Od podjęcia decyzji i dokonania zapłaty nie ma też zbyt dużo czasu na spakowanie i np. załatwienie opieki dla domu albo zwierząt, jeśli ktoś takowe posiada.

Zalety ofert last minute

Główną zaletą takich ofert jest cena – to przynajmniej 20-30% mniej, niż dana oferta kosztowała normalnie, bez zniżek. A zdarzają się i oferty tańsze o 50%. Można pośród nich znaleźć kierunki sprzyjające ładnej pogodzie i wypoczynkowi w bardzo dobrych warunkach.

Odwiedź również www.swietokrzyskie24.pl i znajdź świetne miejsca na wakacje z całą rodziną!

Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty last minute?

Istotne jest, aby wykupić ją w sprawdzonym, najlepiej dosyć znanym biurze podróży, cieszącym się zaufaniem klientów i pozytywnymi opiniami.

Druga sprawa to zwrócenie uwagi, z którego miasta następuje wylot lub wyjazd – być może trzeba będzie w to miejsca dojechać we własnym zakresie, co może zająć nawet kilka godzin – w zależności od tego, gdzie się mieszka na stałe.

Poprzedni post Wakacje zagranicą – jak wybrać biuro podróży? Kilka dobrych porad
wakacje Następny post Jak przygotować się do wyjazdu wakacyjnego za granicę bez znajomości języka?
Social profiles